Купуючи картину - ви рятуєте життя

Купуючи картину - ви рятуєте життя

Виставка картин та фотографій легендарного воїна Сармата відкрилася в дитячій юнацькій бібліотеці.

Олег Твердохліб, - незламний герой Української землі, який щиро боровся за її долю на Сході, вже тривалий час лікується від раку. Зараз, Олег - голова Спілки Воїнів АТО, і навіть, тяжко хворіючи, він допомагає бійцям у цивільному житті. Та сам потребує нашої підтримки, адже лікування коштує близько мільйона гривень.


Благодійна виставка присвячена волинському герою розпочалася з молитви за всіх воїнів України. Отець Михаїл, капелан, що воював із Сарматом, звернувся до Бога від імені всіх гостей.
 

Маленька учениця музичної школи Катерина Астахова, теж заспівала під бандуру свою молитву за бійців і Україну.

          

На білій маскувальній сітці висіли фотороботи Олега та на фотографії з ним, нижче на столах – стояли картини побратима-айдарівця Руслана Кашаюка. Герой намалював своїх побратимів та життя на фронті.  

  Але до виставки долучилися й інші художники, які хотіли допомогти Олегу. Їхні роботи теж можна придбати.


 Побратими Олега розповіли, який він щирий та добродушний. Айдарівець Андій Омельчук воював з Сарматом і каже, що він - справжній воїн:
"Прийшло стільки не байдужих людей. Олег- незвичайна людина, в нього за плечима більше двохсот стрибків. Це людина, яка завжди знала, що робити і краще за всіх вміла воювати".

  

Для тих, хто прийшов допомогти герою, Дарія Зубчук, учениця музичної школи №1 зіграла та заспівала пісню "Мамо, не горюй".


Також на виставці представили фільм "Сармат. Другий фронт" від громадської організації "Меценати для солдата". Його можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=o7YT3KG2YSc  


      Кадри з фільму

        Оксана Фурман теж заспівала українську народну пісню для гостей.


Григорій Павлович, голова УСВА, розповів, що Олег ніколи не здається:  "Побільше б таких людей, як він, які чітко знають, що Батьківщина на першому місці. Такі люди потрібні країні, дружинам, матерям. На днях я був в Олега, і, що я вам скажу, - воїн - то є воїн, Воїна не зламати."

Підтримати Сармата, прийшов побратим Олег Дмитрук та співачка Марія Таранко.Голова центру допомоги бійцям Спілки Воїнів АТО, Ярослав Мудрик, розповів, про те, як Олег допомагає бійцям: 

"Маючи діагноз рак, він продовжував воювати. Він вибрав еліту збройних сил і служив доки міг.  Кращої кандидатури на голову спілки ми не змогли б знайти. Це людина-воїн, і в той же час людина-миротворець. Він робив все для того, щоб об'єднати спілки, які допомагають бійцям, об'єднати самих бійців та допомогти їм. Абсолютно не жаліючи себе, навіть сьогодні, коли ми готували цей захід, Олег вирішує проблеми бійців, він допомагає зробити посвідчення, відновити військовий квиток, і так кожен день. Коли кажу: "Олег, як сьогодні здоров'я?", він каже: "Не дочекаються." 


Герої які віддали своє здоров'я, вони мають право на життя. Ми встаємо і хвилиною мовчання згадуємо тих, хто загинув, але ми дуже часто забуваємо цих героїв, які живуть серед нас. От сьогодні живуть. Вони потребують допомоги, серйозної допомоги. В  мене є пропозиція показати цю виставку у міській раді, потім в обласній раді, щоб  нагадати, що ці хлопці ходять серед нас з величезними проблемами, які в них залишилися, з величезними втратами. Про них має дбати держава, і це залежить від нас, від того, як ми будемо вимагати від держави. 

Сьогодні, єдина людина, вищої посади, яка відкликалася на нашу біду, це головний лікар Микола Іванович Сидор. Він справді турбується і намагається зробити все, що може для Олега.
І завершуючи свій виступ, я скажу: "Не дочекаються. Олег переможе". 


Отець Михаїл, то зі сльозам на очах, то з добрим сміхом, розповідав гостям про героя:

" Не можна казати про Олега і не сказати про Айдар. Олег без Айдара, не Олег, Айдар без Олега не Айдар, Айдар - це герої. Бог зібрав їх в одному місці, і дав їм завдання - захистити Україну.

Дуже важливі для Олега завжди були його діти. Він завжди мені розповідав про доньку, про сина. Завжди у справах. Завжди комусь допомагає.

Ніколи не переслідував свої інтереси. Знаєте, я його старався взяти за руку, витягнути в якусь фірму, де йому там дадуть 5 тисяч, 10 тисяч на лікування. Через тиждень - вже нічого нема. "Ну ви розумієте, і там треба і там" - і роздає все.  

Знаєте, він дуже любить життя. Він дає таку наснагу жити... Це Олег. Давайте буде вчитися від нього".

 

 


 

 

 

Олег Твердохліб - батько двох дітей і люблячий чоловік.

Його дружина Наталя, дуже вдячна всім, за допомогу у лікуванні чоловіка: 
 "Ми зараз всі живем заради нього. Збираєм кошти. Зранку йду. Перед роботою заходжу. Після роботи заходжу. В нього погано рани заживають. Але він молодець - тримається. Хоч подякувати всім, за допомогу на лікування мого чоловіка, дякую вам всім".

Дружина Наталя і син Богдан