Волинські воїни та волонтери завітали до побратимів на Сході

Волинські воїни та волонтери завітали до побратимів на Сході

3 травня волонтери «Спілки Воїнів АТО» вирушили у поїздку на Схід України. Вони відвідали Волноваху, Святогірськ, Маріуполь та навіть побували на передових позиціях у Широкіному.

Поїздка організована Спілкою Ветеранів АТО тривала 3 дні. 3-ого травня волиняни вирушили привітати з пасхальними святами побратимів і вшанувати пам’ять волинян, які там загинули. Також волонтери повезли подарунки та гуманітарну допомогу Маріупольському товариству сліпих та школі-інтернату №2.

 Настоятель церкви Святої Покрови у Маяках отець Михаїл поблагословив у дорогу старшого лейтенанта 51 ОМБР Олександра Сарватовича, голову спілки ветеранів АТО Олега Твердохліба, волонтера та благодійника Віктора Тимчишина, майора Ігоря Рицка та волонтерів Валерія Книрова і Руслана Канцедала.

У той же час на Схід  вирушив і митрополит Волинський та Рівненський Михаїл з монахами. Митрополит такого чину Західної України вперше офіційно відвідав Східну Україну.

Подолавши шлях у 1200 кілометрів о 10-тій ранку 4 травня волиняни прибули до Маріуполя. Там першою зупинкою волонтерів став кафедральний Собору Петра Могили. Там їх урочисто зустрів митрополит Маріупольський та Донецький Сергій. Волиняни залишили тут частину гуманітарної допомоги населенню.

У Соборі два митрополити відслужили спільний молебень, опісля якого представники духовенства привітали один одного з Великодніми святами. Митрополит Сергій подякував гостям за подарунки:

«Нам дуже приємно, що до нас завітали із Заходу країни. На жаль, ми вже два роки святкуємо Пасху в умовах війни. Але ми сподіваємося, що так як Христос воскрес із мертвих, так і Україна Воскресне, обов’язково буде мир, обов’язково буде перемога. Від себе і від тих притулків, де ви вже були і де, ще будете, я хочу висловити слова вдячності».

Також волиняни побували на закритому підприємстві-електроапаратній українського товариства сліпих. Для дітей та дорослих волонтери спілки привезли подарунки і гуманірну допомогу. Митрополит Михаїл від волинського духовенства подарував комп’ютер, якого потребувало товариству. Для дітей митрополит з монахами заспівали пасхальні пісні та привітали з Великоднем. 

 

Після цього вони повезли подарунки дітям спортивної школи–інтернат №2 міста Маріуполь. Директор інтернату зробила екскурсію для гостей, які побачили, де живуть та як навчаються маленькі маріупольці. Дітки показали гостям свої творчі вибори та нагороди за участь у спортивних змаганнях.    

 Також  волонтери Спілки Ветеранів АТО з митрополитом Михаїлом поїхали вшанувати пам’ять молодих волинських хлопців вбитих під Волновахою.

У місті-побратимі Волновасі волиняни відвідали Храм Всіх Святих Землі Волинської. Митрополит Михаїл від волинського духовенства подарував волноваському храму ікону Святої Варвари. Місцеві жителі були раді приїзду гостей - волинян зустрічали дівчата в українському одязі з хлібом-сіллю.

 

Втрати у бою під Волновахою стали найбільшими від початку АТО та найбільшими за історію української армії. На 10-ому блок-посту полягло 18 хлопців 51 ОМБР.  Там, за 10 км від Волновахи, на місці, де підступно перестріляли молодих волинян, коштами Волинської єпархії встановили пам’ятний хрест.

Ті, хто прийшов згадати наших хлопців, взяли участь у патріотичну мітингу в честь загиблих. Митрополит Волинський та Рівненський Михаїл провів молебень за загиблими. Багато місцевих волноважців прийшли вшанувати їхню пам’ять, в натовпі виднілися червоно-чорні та жовто-блакитні стяги.  Для присутніх дівчата та жінки в українських костюмах заспівали пісні підтримки.

Також волиняни з митрополитом відвідали наших хлопців на передових позиціях у Широкіному. Вони привезли бійцям гуманітарну допомогу та привітали їх з Великоднем.